Podrobný popis procedur

Whirpool

Whirpool masíruje tělo kombinací vzduchu a vody. Směsí těchto dvou složek vznikají mikroskopické bublinky, které jsou vypouštěny tryskami s nastavitelným průtokem. Masážní účinek vytváří energie plynových bublinek spolu s vibrační silou vody. Díky tomuto efektu se vířivky využívá v lékařství s vynikajícími estetickými a léčebnými výsledky.

Parní sauna

Stejně jako finská sauna podporuje pocení. Liší se však odlišnými atmosférickými podmínkami. Parní sauna uvolní a obnoví energii, ale také podpoří zdraví a krásu. Nejefektivněji funguje při teplotách mezi 43°C a 46°C a relativní vlhkostí nad 100%.

Vyhřívané lavice

Velmi oblíbená je naše novinka - vyhřívaná lavice, jež zajišťuje dokonalé prohřátí problémových partií bederní páteře, sedacího aparátu a stehen.
Perličková masážní vanička na nohy je určena k masáži akupresurních bodů, jež jsou umístěny na vnitřní straně chodidel. Masáží podpoříte imunitní systém, krevní oběh a aktivujete nervová zakončení a zóny, které mají blahodárný vliv na správnou funkci vnitřních orgánů.

Infračervená sauna

Za své pojmenování vděčí tato sauna účinkům infračervených paprsků, které působí léčivě na mnoho chorob či jejich bolestivých příznaků. ITS je možno použít při terapii následujících potíží: klouby a šlachy (bolesti, neakutní záněty, revmatické potíže) svaly (bolesti, po zátěžová únava, křeče) bolesti páteře, krevní tlak (zvýšení nízkého a snížení vysokého tlaku), záněty žil, křečové žíly, snížení otoků, snížení bolesti zubů a dásní, poškození kůže (odřeniny, řezné rány, popáleniny, proleženiny, urychlení hojení, zmenšení jizev), kožní choroby (akné, lupenka), péče o kůži (odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky, vrací elasticitu, lesk měkkost a hebkost), celulitida (hlubokým ohřevem následným pocením), obezita (nejsnadnější způsob hubnutí, navíc ještě léčivý), cukrovka, menstruační potíže, menopausa (snižuje nervozitu, mrazení, deprese, točení hlavy, bolesti hlavy a žaludku), plicní choroby (astma, dětský zápal plic - v rámci prevence a rehabilitace), detoxikace organismu (nejúčinnější ze všech známých způsobů detoxikace), poruchy psychiky (stres, nespavost, porucha spánku, nervozita, bolesti hlavy), zlepšení celkového stavu organismu (uvolnění napětí, předcházení chorobám obecně).

Muzikoterapie (léčba hudbou)

Aniž si to uvědomujeme, hudba nás provází celým životem. Lidé, zvířata, příroda, moře, ... vše vydává svůj typický zvuk. Jsou zvuky, které na většinu z nás působí příjemně, některé naopak nepříjemně, rušivě, a některé zvuky dokonce vůbec nevnímáme. Existuje hudba, která nás dokáže povzbudit, jiná uklidnit, ale i uspat. U nás používáme k navození hluboké relaxace příjemný zvuk skutečného vodopádu, díky němuž se budete cítit jako v přírodě, a k výběru máme několika typů různé hudby, která vychází z reproduktorů v relaxcentru (zvuky přírody či moře, speciální relaxační hudba apod.).

Kolorterapie (léčba barvami)

Síla barvy je součástí přírodní energie celého světa. Barvy, které nás obklopují, jsou viditelnou částí energie přicházející ze Slunce. Dostávají se do reakce s naší vlastní energií. Od dávných dob byly používány k léčení a poskytovaly nám svůj terapeutický účinek.

Účinky jednotlivých barev

Konkrétní efekt barevných světel na organismus ovlivňuje mimo jiné jejich intenzita, pohlaví uživatele a jeho momentální nálada. Výzkumy a praxe prokázaly následující všeobecné účinky, ze kterých je možné efektivně vycházet při výběru konkrétní relaxační a léčebné kúry a volbě kombinace použitých barev.

  • Žlutá – Povzbuzuje k aktivitě ducha i tělo, podporuje pocit bezpečí. Čistí pokožku, odstraňuje toxiny a potlačuje celulitidu. Stará se o pevné tkáně a napíná pokožku.
  • Zelená – Působí proti neurózám (navozuje pocit vnitřní harmonie a klidu), proti bolestem srdce v důsledku dlouhodobého působení stresu, únavy a nespavosti. Pokud jde o účinky na kůži, léčí stavy zápalu. Zelená barva je charakterizována safírem, který pomáhá při ametropii, horečce a stresu.
  • Bílá - Na podzim a v zimě nahrazuje sluneční světlo, vyrovnává nedostatek energie. Povzbuzuje tvorbu serotoninu (reguluje nervový systém a spánek). Bílá barva je charakterizována opálem, který pozitivně působí na srdce, krevní oběh, trávení, poruchy koordinace a zraku.
  • Oranžová - Podporuje pocit bezpečí a radosti ze života, čímž zabraňuje depresím, zvyšuje intelektuální schopnosti, stimuluje krevní oběh a látkovou výměnu. Nápomocná také při zeštíhlovacích kúrách. Oranžová barva je charakteristická pro topaz, který pomáhá odbourávat impotenci, křečové žíly, celulitidu a astma.
  • Modrá – Modrá barva přináší uvolnění, uklidnění, meditaci, zmírňuje poruchy spánku, bolesti hlavy, bolesti v krku a kloubní potíže. Podporuje schopnost koncentrace, je doporučována při neuróze a pocitech strachu. Dále snižuje chuť k jídlu, proto pomáhá při potírání nadváhy. Modrá barva je charakteristická pro safír, který pozitivně působí při astmatu, pálení očí, žaludečních či srdečních potížích a posiluje nervový systém.
  • Fialová – Zklidňuje nervy, potlačuje poruchy spánku, stres a napětí, má očistné účinky, pomáhá při hojení ran a potlačování celulitidy, povzbuzuje mízu. Fialový ametyst redukuje bolesti hlavy, nespavost, migrény, stres a nervozitu.
  • Červená – Červená pomůže při vysokém krevním tlaku, povzbuzuje psychickou a duševní aktivitu, stimuluje smyslnost a odbourává stavy depresí. Červená barva je charakteristická pro rubín, který působí proti křečím a přílišnému stažení svalů, povzbuzuje srdce a reguluje krevní tlak, mírní bolesti hlavy a nespavost.
Kolorterapie
Kolorterapie
Kolorterapie

Über uns